بهداشت و درمان در یک جامعه یکی از مهم ترین حوزه هایی است که در سطح کلان هر کشوری برای آن وزارت خانه ای وجود دارد و چندین معاونت برای آن در نظر می گیرند. اما مسئله بهداشت به همان اندازه که در سطح کلان و سیاست یک کشور امر مهمی به شمار می آید در سطوح پایین تر نیز این موسسات خیریه و موسسات مردم نهاد هستند که به این امر توجه ویژه ای نشان می دهند در فعالیت های عام المنفعه خود رسیدگی به وضعیت بهداشتی و درمانی مددجویان را موردنظر قرار می دهند.

 

از این رو خیریه زنجیره مهربانی نیز طی سالیان گذشته فعالیت های گسترده ای را در زمینه رسیدگی به بهداشت و درمان افراد تحت حمایت خود انجام داده است. در سال ۱۳۹۸ و نیم سال اول سال ۱۳۹۹ و با توجه به شیوع بیماری کرونا فعالیت های زنجیره مهربانی در حوزه بهداشت و درمان چشم گیرتر و فعال تر بوده است.

بر اساس این گزارش:

تامین هزینه عمل جراحی کودک معلولی که پدر خانواده به دلیل عدم استطاعت مالی نمی توانست هزینه عمل را پرداخت کند ،ارسال دارو برای مناطق سیل زده بخشی از این فعالیت ها بوده است.

یکی دیگر از فعالیت های عام المنفعه زنیجره مهربانی در حوزه رسیدگی به امور بهداشتی و درمانی مددجویان خود تامین هزینه دارو و آزمایش های مصطفی ۱۳ ساله در ورامین بود.

پسر نوجوانی که با کمک زنجیره مهربانی از بهزیستی ترخیص شد. پدر مصطفی در زندان است و مادر وی جدا شده است. این کودک با مادربزرگش زندگی می کند و به دلیل شرایط نامساعد مالی تحت حمایت زنجیره قرار دارد.

 

 

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست